Z pewnością warto zauważyć, że właściciele firm mają możliwość poszerzenia zakresu prowadzonej działalności. Procedura polega na dodaniu nowych kodów PKD. W jaki sposób przeprowadza się zgłoszenie zmiany kodów PKD firmy?
Zgłoszenie zmiany kodów PKD firmy musi być dostosowane do obowiązujących przepisów prawnych. Warto zaznaczyć, że wiele osób decyduje się na pomoc specjalistów w zakresie dokonania zmian PKD.
W dzisiejszym artykule omówimy zmianę kodów PKD w spółkach zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Przedmiot działalności spółki prawa handlowego najczęściej określa się w umowie spółki już w początkowych etapach założenia podmiotu. Wszystkie informacje dotyczące wybranych kodów PKD można odnaleźć w danych udostępnianych przez KRS.
Istotne jest, że początkowa umowa spółki może zawierać więcej niż 10 kodów PKD, które muszą odzwierciedlać bieżącą działalność spółki. W KRS mamy dostęp jednak tylko do 10 kodów.
Bez wątpienia warto podkreślić, że w przypadku zmiany rodzaju prowadzonej działalności wymagana jest zmiana w umowie spółki oraz dokonanie aktualizacji danych w KRS (nasza oferta tutaj)
W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zmiana umowy spółki następuje w formie uchwały zgromadzenia wspólników. Uchwałę podejmuje się w obecności notariusza w formie aktu notarialnego.
Jeżeli przedsiębiorcy mają problem z wyborem odpowiednich kodów PKD to mają możliwość skorzystania z pomocy specjalistów, którzy chętnie doradzą oraz pomogą dopełnić formalności.