Założenie spółki z o.o. bez notariusza

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest spółką kapitałową, która może zostać utworzona przez jedną lub więcej osób w każdym prawnie dopuszczalnym celu. Warto zwrócić uwagę, że ten rodzaj podmiotu nie może zostać zawiązany wyłącznie przez inną jednoosobową spółkę z o.o.. Czy jest możliwe założenie spółki z o.o. bez notariusza?

Do niedawna podczas zakładania spółki istotna była wizyta u notariusza, który przeprowadzał całą procedurę rejestracji. Ten sposób założenia firmy wiązał się z większymi kosztami.

Od stycznia 2012 roku możliwe jest założenie spółki z o.o. bez notariusza, czyli za pośrednictwem systemu S24. Skorzystanie z tego sposobu pozwala znacznie ograniczyć wszystkie formalności związane z procedurę rejestracji oraz ograniczyć koszty związane z procedurą.

Jak wygląda w praktyce założenie spółki bez notariusza?
– Podpisanie i złożenie dokumentów przez Internet.
– Rejestracja podmiotu w ciągu 24 godzin.
– Złożenie pozostałych dokumentów do Sądu Rejestrowego, US, Urzędu Statystycznego oraz ZUS.

Dlaczego warto zdecydować się na założenie spółki w 24h?
– szybsza procedura rejestracji
– pewniejsza procedura z racji zastosowania wzorów umowy
– wymaga mniejszego zaangażowania wspólników
– mniejszy koszt rejestracji spółki

Bez wątpienia należy pamiętać o tym, że rejestracja spółki przez Internet wymaga posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Umożliwia on złożenie niezbędnej dokumentacji za pośrednictwem Internetu.

Rejestracja spółki przez Internet jest przede wszystkim wygodnym rozwiązaniem, które pozwala założyć firmę bez wychodzenia z domu.

Dla spółek założonych przez Internet możliwa jest zmiana danych przez Internet, czyli elektroniczne złożenie wniosków do KRS.

 

Założenie spółki z o.o. bez notariusza

Założenie spółki z o.o. bez notariusza
Przewiń na górę