Wezwanie do uzupełnienia braków we wniosku S24

Wezwanie do uzupełnienia braków we wniosku S24 – kiedy pojawia się konieczność ponownego złożenia wniosku o wpis do rejestru przedsiębiorców? Jakie błędy nie są akceptowane przez sąd rejestracyjny?

Założenie spółki w S24 a także składanie wniosków aktualizacyjnych do KRS obliguje do posiadania odpowiedniej wiedzy z zakresu wymogów we wnioskach i formularzach. Wszelkie błędy na dokumentach składanych do KRS wydłużają proces zarówno rejestracji jak również aktualizacji danych spółki w KRS (w zależności do rodzaju składanego wniosku).

Wezwanie do uzupełnienia braków we wniosku S24

Jakie najczęściej zdarzają się błędy?

  • brak danych wspólników
  • wybór niewłaściwego sądu
  • brak dokonania opłaty
  • niedołączenie załączników do wniosku

 

Powyższe to tylko kilka powodów przez które przedsiębiorca może otrzymać wezwanie do uzupełnienia braków we wniosku S24. W zarządzeniu o zwrocie wniosku sąd podaje powód odrzucenia wniosku. Na dopełnienie formalności, czyli poprawę wniosku i jego ponowne złożenie mamy wyznaczony termin – 7 dni od momentu otrzymania zarządzenia.

Wszelkie błędy we wnioskach sprawiają, że procedura (niezależnie od jej zakresu) wydłuża się o kolejne dni. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się powierzyć procedurę zarówno aktualizacyjną jak również rejestracyjną specjalistom.

 

Przeczytaj również:

Jak wypełnić wniosek o zmianę danych KRS?

Szybka aktualizacja danych spółki w KRS

Częste błędy przy rejestracji spółki z o.o.

Wezwanie do uzupełnienia braków we wniosku S24

Wezwanie do uzupełnienia braków we wniosku S24
Przewiń na górę
Zamów rozmowę
Oddzwonimy!
Oddzwonimy do Ciebie!
Podaj nam swój numer telefonu, skontaktujemy się!