Umowa spółki z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najchętniej wybieraną formą prawną wśród osób, które decydują się na założenie własnej działalności. Co powinna zawierać umowa spółki z o.o., która jest podstawowym krokiem do założenia podmiotu?

Kodeks spółek handlowych reguluje w sposób szczegółowy informacje, jakie powinna zawierać umowa spółki z o.o.

Istotne jest, że przepisy prawa umożliwiają przygotowywanie umowy spółki:
– w formie aktu notarialnego
przez Internet, przy wykorzystaniu wzorca udostępnionego w systemie S24

Warto podkreślić, że osoby decydujące się na sporządzenie umowy w formie tradycyjnej, czyli u notariusza, zobowiązane są do opłacenia tej usługi. Bez wątpienia ważne jest, że im większy kapitał zakładowy tym opłata jest wyższa.

Przedsiębiorcy decydujący się na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością coraz chętniej decydują się na założenie spółki przez Internet, czyli w systemie S24. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku należy skorzystać ze wzorca (nie można swobodnie modyfikować jej treści , trzeba dostosować się do przygotowanych wcześniej zapisów).

Co powinna zawierać umowa?
1. Firma oraz siedziba spółki
2. Przedmiot działalności spółki
3. Wysokość kapitału zakładowego
4. Informacje dotyczące podziału udziałów
5. Czas trwania spółki, jeśli jest oznaczony

Bezsprzecznie ważne jest, że wszelkie zmiany w umowie spółki wymagają podjęcia uchwały oraz dokonania aktualizacji danych w rejestrze KRS. Warto skorzystać z pomocy specjalistów w zakresie aktualizacji danych w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Umowa spółki z o.o.

Umowa spółki z o.o.
Przewiń na górę