Rejestracja spółki w GUS

Jedną z obowiązkowych czynności podczas otworzenia firmy jest rejestracja spółki w GUS. O czym powinni pamiętać przedsiębiorcy?

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wymaga posiadania aktualnej wiedzy z zakresu obowiązujących przepisów prawnych. Konieczność stosowania się do przepisów sprawia, że wielu przyszłych przedsiębiorców decyduje się zlecić procedurę rejestracji podmiotu w ręce doświadczonych osób.

Zachowanie obowiązujących przepisów oraz dopełnienie formalności w terminie wpływa na bezpieczeństwo podmiotu na rynku.

Założenie spółki może odbyć się w sposób tradycyjny (u notariusza) lub elektroniczny (za pośrednictwem systemu S24).

System S24 znacznie ułatwia przeprowadzenie procedury rejestracji spółki. Cała procedura odbywa się przez Internet. Możliwość otworzenia firmy bez wychodzenia z domu przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych.

Jednym z obowiązkowych elementów jest rejestracja spółki w GUS.

Rejestracja spółki z GUS może również zostać dopełniona poprzez procedurę w S24.

Czym jest GUS?
GUS, czyli Główny Urząd Statystyczny jest urzędem centralnym administracji rządowej, którego celem jest zbieranie oraz udostępnianie informacji statystycznych na temat większości dziedzin życia publicznego i niektórych stron życia prywatnego.

Podczas rejestracji spółki przesłanie informacji do GUS również ma cel statystyczny. Dostarcza to informacji o istniejących na rynku spółkach.

Istotne jest, aby przedsiębiorcy pamiętali o wszystkich obowiązkowych elementach rejestracji podmiotu. Umożliwi to bezpieczne podejmowanie działań.

Warto zdecydować się na pomoc specjalistów, którzy pomogą bezpiecznie zarejestrować spółkę oraz dopełnić formalności w urzędach oraz instytucjach.

 

Rejestracja spółki w GUS

Rejestracja spółki w GUS
Przewiń na górę