Rejestracja spółki deweloperskiej

Rejestracja spółki deweloperskiej z dnia na dzień zyskuje na popularności. W jaki sposób założyć spółkę deweloperską? O czym w związku z tym powinni pamiętać założyciele spółek deweloperskich?

Kim jest deweloper?
Deweloperem jest każdy przedsiębiorca, który w ramach swojej działalności gospodarczej prowadzi działalność deweloperską. Nie ma znaczenie forma prawna działalności. Może być to:
– osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą
– wspólnicy spółki cywilnej
– spółki osobowe
spółki kapitałowe
– spółdzielnie mieszkaniowe (gdy nabywcą jest osoba nie będąca członkiem spółdzielni)
– spółka celowa

Czym jest działalność deweloperska? Na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę podczas wybierania działalności deweloperskiej?
Działalność deweloperska to działalność gospodarcza obejmująca wykonywanie jednego lub więcej przedsięwzięć deweloperskich polegających na budowie lub przebudowie budynków i ich odsprzedaży w całości lub ich części.

Bez wątpienia należy wspomnieć o tym, że przedsięwzięcie deweloperskie rozumiane jest jako proces, w wyniku realizacji którego na rzecz nabywcy lub nabywców ustanowiona lub przeniesiona zostaje odrębna własność lokalu mieszkalnego lub lokalu o innym przeznaczeniu (np. biurowym, handlowym, magazynowym), jak też własność budynku lub jego części wraz z przynależnym gruntem lub prawem wieczystego użytkowania gruntu oraz z przynależnymi obiektami infrastruktury.

Za moment rozpoczęcia przedsięwzięcia deweloperskiego uznaje się dzień rozpoczęcia przez dewelopera działania, które ma na celu realizację przedsięwzięcia.

Wiele osób decyduje się na zakup spółki deweloperskiej. Decyzja o zakupie pozwala rozpocząć prowadzenie firmy w 1 dzień.

Nabywca gotowej spółki zobowiązany jest do aktualizacji danych spółki.

 


Nasze biuro oferuje pomoc w zakresie rejestracji spółki deweloperskiej.

 

rejestracja-spolki-deweloperskiej

Rejestracja spółki deweloperskiej
Przewiń na górę