Prowadzenie firmy – zmiany od 1 stycznia 2021r.

Prowadzenie firmy – zmiany od 1 stycznia 2021r – na co należy się przygotować?

Osoby prowadzące własną działalność, nie zawsze mają możliwość bycia na bieżąco z wszelkimi pojawiającymi się zmianami, które wchodzą w życie. Poniżej przedstawiamy Państwu naszym zdaniem trzy najistotniejsze zmiany, o których powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca, a które obowiązują od 1 stycznia 2021 roku.

Prowadzenie firmy – zmiany od 1 stycznia 2021r.:

1. CIT w spółkach komandytowych
Jedna z najbardziej kontrowersyjnych zmian w prawie. Jej zasada zobowiązuje spółkę komandytową do opłacania podatku dochodowego CIT. Oznacza to, że nie tylko wspólnicy będą opłacać podatek dochodowy w przypadku spółek komandytowych. W związku z tym, wielu przedsiębiorców, dla których owa zmiana okazuje się bardzo niekorzystna, poszukuje rozwiązań, aby uniknąć podwójnego opodatkowania.

2. Ochrona konsumencka dla przedsiębiorców
Z pewnością każdy przedsiębiorca, który prowadzi własną działalność gospodarczą, ucieszy się z faktu, iż zostanie objęty ochroną konsumencką. Prawo to wejdzie w życie zgodnie z zatwierdzoną nowelizacją obowiązującą od 1 stycznia 2021 roku. Ochrona konsumencka będzie obowiązywała wówczas, gdy zawrze umowę niezależności od przedmiotu prowadzonej przez niego działalności. Z ochrony będzie korzystał wówczas, kiedy nie wystąpi o wystawienie faktury na dane fakturowe.

3. Wzrost wynagrodzenia minimalnego oraz składek ZUS
Z dniem 1 stycznia 2021 roku podniesiona zostanie pensja minimalna z poziomu 2600 zł do 2800 zł. Z kolei stawka godzinowa osób zatrudnionych na umowie zleceniowej będzie wynosiła 18,30 zł. Wraz z ową zmianą, przedsiębiorcy zatrudniający pracowników, będą ponosili większe koszty opłacania stawek ZUS.

—-

Szybka rejestracja spółki z oo – sprawdź nasz wpis, w którym doradzamy jak szybko założyć firmę w postaci spółki z ograniczoną odpowiedzialnością!

Prowadzenie firmy – zmiany od 1 stycznia 2021r.

Prowadzenie firmy – zmiany od 1 stycznia 2021r.
Przewiń na górę