Pomoc dla spółki a jej PKD

Pomoc dla spółki a jej PKD – dlaczego wielu przedsiębiorców decyduje się na zmianę przeważającego kodu PKD? W jaki sposób szybko dopełnić niezbędnych formalności aktualizacyjnych?

W trakcie trwania pandemii COVID-19 wielu przedsiębiorców potrzebuje pomocy finansowej w celu utrzymania miejsc pracy oraz poprawienia sytuacji prowadzonego podmiotu. Przepisy z tarczy 6.0 są bardzo rygorystyczne dla przedsiębiorców. Na co przede wszystkim osoby ubiegające się o wsparcie w ramach tarczy 6.0 powinny zwrócić uwagę?

Niedawno opublikowane przepisy dotyczące udzielanego wsparcia w ramach tarczy 6.0 jasno określają kody PKD, które przyczyniają się do otrzymania przez przedsiębiorcę dofinansowania. Nie wszystkie firmy mogą liczyć na wsparcie – warto zadbać o właściwy kod PKD! Pomoc dla spółki a jej PKD – czy warto zdecydować się na szybką zmianę PKD?

O jaką pomoc mogą ubiegać się przedsiębiorcy?
– dofinansowanie
– zwolnienie ze składek ZUS

Dofinansowanie udzielane w ramach tarczy 6.0 skierowane jest do przedsiębiorców, których działalność ma wyznaczone przepisami kody PKD. Dodatkowo należy spełnić takie warunki jak:
– zatrudniać nie większą liczbę pracowników niż 9;
– prowadzić działalność na dzień 30 września 2020 roku
– udokumentować, że obroty w październiku lub listopadzie spadły o minimum 40% w porównaniu do roku 2019

O zwolnienie ze składek ZUS mogą ubiegać się przedsiębiorcy, którzy na dzień 30 września 2020 roku prowadzili działalność gospodarczą oznaczoną według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) 2007, jako rodzaj przeważającej działalności, kodem:
Kody PKD wymienione w Tarczy 6.0 i kwalifikujące do wnioskowania o umorzenie składek za listopad 2020 r. zostały wymienione w art.31zo ust. 10.

Zgłoszenie zmiany kodów PKD firmy

 

Pomoc dla spółki a jej PKD

Pomoc dla spółki a jej PKD
Przewiń na górę