Podstawowe bazy danych KRS

anych KRSCo zawierają podstawowe bazy danych KRS? Dlaczego bez wątpienia przedsiębiorcy powinni zwracać szczególną uwagę na informacje, które o ich firmie przedstawia rejestr przedsiębiorców?

Godnym uwagi jest fakt, że Krajowy Rejestr Sądowy wprowadzono w 2001 roku. Zastąpił wcześniej działający Rejestr Handlowy. Mówiąc o  KRS należy przede wszystkim zaznaczyć, że wszystkie informacje zawarte w bazach danych Krajowego Rejestru Sądowego są jawne. Oznacza to, że każdy może korzystać z danych KRS. Głównym celem ich jawności jest zapewnienie bezpieczeństwa na rynku funkcjonujących przedsiębiorstw.

E-KRS stanowi informatyczną bazę danych z zakresu rejestru:
– przedsiębiorców,
– stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych oraz fundacji,
– dłużników niewypłacalnych.

Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest kontrola czy informacje zawarte w rejestrze KRS przedstawiają rzeczywisty stan firmy. Niedopełnienie tego obowiązku naraża właściciela na poważne problemy prawne oraz kary finansowe.

Jakie dane przede wszystkim zawierają podstawowe bazy danych KRS?
– dane spółek handlowych (forma organizacji spółki, działające organy, cel dla którego podmiot został powołany, status prawny)
– informacje na temat wysokości kapitału zakładowego oraz wszelkie zmiany (zwiększenie lub zmniejszenie)
– sposób reprezentacji w spółce
– wszczęte postępowania sądowe

Z pewnością informacje w KRS dostarczają najistotniejszych informacji odbiorcom zewnętrznym. Są to m.in. klienci, inwestorzy, kontrahenci, kredytodawcy. Prawdziwe oraz rzetelne dane o firmie zwiększają bezpieczeństwo na rynku.

Podsumowując pragniemy podkreślić, że nasze biuro oferuje pomoc w aktualizacji danych spółki wszystkim, którzy chcą zadbać o informacje udostępniane w rejestrze KRS. Elektroniczna zmiana danych w KRS.

Przeczytaj nasz wpis o domniemaniu prawdziwości danych w KRS

 

zmiana-danych-krs-pomoc

Podstawowe bazy danych KRS
Przewiń na górę