E-KRS od lipca 2021 r.

E-KRS od lipca 2021 r. – dlaczego odroczono przepisy modernizacyjne w zakresie KRS?? Nowelizacja przepisów z 2017 roku miała wprowadzić rozwiązania przyczyniające się od przyspieszenia oraz usprawnienia działania sądów rejestrowych. Wielu przedsiębiorców z wielką niecierpliwością czekało na zmiany, ponieważ wdrażane nowości miały również usprawnić kontakt z KRS.

W 2018 roku uchwalono Ustawę, której celem było rozpoczęcie działań w zakresie funkcjonowania Krajowego Rejestru Sądowego. Przede wszystkim warto zauważyć, że ostatni etap zmian miał rozpocząć się w marcu ubiegłego roku. Właściciele spółek oraz innych podmiotów wpisanych do KRS oczekiwali na rozwiązania umożliwiające wysyłanie wniosków do rejestru w postaci elektronicznej.

Istotnie należy zaznaczyć, że w dniu 13 lutego 2020 roku przyjęto ustawę odraczającą wejście w życie przepisów związanych z cyfryzacją KRS. Powodem opóźnień jest pandemia COVID-19, która miała negatywny wpływ na dynamikę prac nad elektronicznymi zmianami w systemie. W tym szczególnym czasie najważniejsze było zapewnienie bezpieczeństwa w innych obszarach.

E-KRS od lipca 2021 r. – Nowelizacja przepisów przesunęła wejście w życie przepisów wprowadzających eKRS o cztery miesiące, tj. z dnia 1 marca 2021 r. na dzień 1 lipca 2021 r.

Podsumowując,

wszystkim, którzy chcą dopełnić obowiązku aktualizacji danych spółki w KRS oferujemy swoją pomoc w przygotowaniu niezbędnych wniosków oraz formularzy aktualizacyjnych. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu oraz współpracy.

Jak wyrejestrować spółkę z KRS?

E-KRS od lipca 2021 r.

E-KRS od lipca 2021 r.
Przewiń na górę