Jak zgłosić zmianę danych spółki w KRS?

Każdy przedsiębiorca posiadający własną spółkę zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym, zmieniając jej adres, bądź inne dane, musi liczyć się z koniecznością dokonania aktualizacji danych, jak również zgłoszenia tej informacji w Urzędzie Skarbowym. Jak zgłosić zmianę danych spółki w KRS?

Sprawę można załatwić zarówno podczas wizyty w urzędzie, jak i listownie czy elektronicznie.

Spośród obowiązków przedsiębiorców można wymienić to, iż wraz rejestracją spółki w KRS, konieczne jest złożenie w Urzędzie Skarbowym zgłoszenia identyfikacyjnego na formularzu NIP-8. Danymi, które trzeba zgłosić jest m.in. numer rachunku bankowego oraz adresy miejsc prowadzenia działalności. Tak samo, zmieniając dane firmy, należy użyć formularza NIP-8.

Danymi, które trzeba zgłaszać są:
– skrócona wersja nazwy firmy,
– wykaz rachunków bankowych,
– adresy miejsc, gdzie prowadzona jest działalność,
– dane osoby prowadzącej dokumentację rachunkową,
– adres archiwum, gdzie przechowywane są dokumenty księgowe,
– dane kontaktowe do przedsiębiorcy oraz jego wspólników wraz z identyfikatorami podatkowymi.

Jak zgłosić zmianę danych spółki w KRS? Oferujemy pomoc w aktualizacji danych spółki w KRS. W imieniu klientów dopełniamy niezbędnych formalności, aby odbiorcy zewnętrzni korzystali z aktualnych danych podmiotu. To bardzo ważny obowiązek każdego przedsiębiorcy, który ceni sobie bezpieczeństwo prowadzonej firmy. Nieaktualne dane w Krajowym Rejestrze Sądowym, które są ujawniane wszystkim, mogą zmniejszyć szansę na współpracę oraz pozyskanie nowych klientów.

 

Zachęcamy do sprawdzenia jakie zmiany należy zgłosić w KRS

 

jak-zglosic-zmiane-danych-spolki-w-krs

 

 

Jak zgłosić zmianę danych spółki w KRS?
Przewiń na górę