Gotowa spółka

Gotowa spółka, czyli szybko i tanio – czy to rozwiązanie jest dla wszystkich, którzy chcą otworzyć własny biznes?

Przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć prowadzenie własnej działalności mają do wyboru dwie opcje na założenie biznesu:
– rejestracja spółki (tradycyjnie lub S24)
– zakup gotowej spółki

W dzisiejszym artykule swoją uwagę skoncentrujemy na rozwiązaniu „Gotowa spółka, czyli szybko i tanio”.

Zakup spółki powinien zostać poprzedzony odpowiednią analizą firmą, od której kupimy podmiot. Bezpieczeństwo zakupu wynika z faktu wyboru biura specjalizującego się zakładaniu oraz sprzedaży gotowych spółek. Pozwoli to uniknąć problemów w formie zadłużeń lub problemów prawnych obciążających podmiot.

Nabywca gotowej spółki może prowadzić biznes z dnia na dzień. Powodem tego szybkiego procesu jest fakt, że zakupiony podmiot posiada pełną dokumentację rejestracyjną oraz jest w pełni przygotowany do podjęcia działalności.

Bez wątpienia istotną kwestią, która powinna poprzedzać dopełnienie transakcji jest sprawdzenie, czy podmiot posiada czystą historię gospodarczą. Najlepiej poprosić o notarialne poświadczenie o braku zadłużeń podmiotu.

W związku z tym, że wielu przedsiębiorców chce pozyskać dodatkowe środki na rozwój firmy, istnieje wiele podmiotów posiadających dłuższy staż na rynku, co wzbudza wiarygodność podmiotu.

Co po zakupie spółki?
Po dopełnieniu procedury zakupu gotowej spółki OBOWIĄZKOWA jest aktualizacja danych podmiotu. Podmiot nie może funkcjonować na danych osoby, która pierwotnie dokonała rejestracji spółki. Należy w KRS zaktualizować dane – teraz możliwość również w formie elektronicznej.

 

gotowa-spolka

Gotowa spółka
Przewiń na górę