Elektroniczne wnioski do KRS

Nowelizacja przepisów ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym wprowadza elektroniczne wnioski do KRS. Do tej pory możliwe było złożenie formularzy również w formie papierowej wraz z załącznikami.

Z racji tego, że badania pokazały nieumiejętność przedsiębiorców w prawidłowym wypełnianiu wniosków dokonano zmian w rejestrze przedsiębiorców KRS. Celem jest zautomatyzowanie procedury składania wniosków oraz przyspieszenie załatwienia formalności. Możliwe, że wprowadzenie nowych przepisów zadba o aktualne informacje w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Po nowelizacji przepisów obowiązywać będą wyłącznie elektroniczne wnioski do KRS. Ogromną korzyścią tego rozwiązania jest to, że nowy sposób wpłynie z pewnością na szybsze rozstrzygnięcie spraw przez KRS. Udostępniony system teleinformatyczny wskazywać będzie „pola obowiązkowe”, które muszą zostać uzupełnione, aby wniosek nie został odrzucony.

Po wprowadzeniu nowych przepisów obowiązywać będzie również elektroniczna korespondencja z sądem. W przypadku złożenia wniosku przez Internet to wszelkie wszystkie pisma w tej sprawie również będziemy wnosić tą samą drogą

Warto wspomnieć o tym, że osoby składające wnioski za pośrednictwem Internetu bez wątpienia muszą zdecydować się na wyrobienie kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu zaufanego e-PUAP. W tym temacie warto skorzystać z usług doświadczonych firm, które oferują pomoc w założeniu e-podpisu. Gwarantuje to bezpieczne oraz zgodne z prawem dopełnienie formalności. To bardzo istotne z punktu widzenia ważności składanych oraz podpisywanych dokumentów.

Elektroniczne wnioski do KRS

Elektroniczne wnioski do KRS
Przewiń na górę