Aktualizacja danych w KRS – urząd skarbowy

Aktualizacja danych w KRS może przebiegać w sposób tradycyjny lub elektroniczny. Jednak to od przedsiębiorcy zależy w jaki sposób będzie chciał dopełnić formalności aktualizacyjnych. Wszystkie obowiązki muszą być dopełnione w odpowiednim czasie z zachowaniem narzuconych prawnie terminów.

Zmiana danych KRS dotyczy takich danych jak:
– siedziba spółki
– dane wspólników, członków zarządu
– zmiana zapisów umowy spółki
– zmiana kodów PKD

Obowiązkiem przedsiębiorcy, który dokonuje aktualizacji danych w KRS jest również powiadomienie i zaistniałych zmianach Urząd Skarbowy. Ten obowiązek powstaje w przypadku zmiany na przykład:
– nazwy firmy
– wykazów rachunków bankowych
– adresów miejsc prowadzenia działalności gospodarczej
– adresów miejsc przechowywania dokumentacji rachunkowej
– danych kontaktowych
– danych dotyczących wspólników, identyfikatorów podatkowych

Zaktualizowane dane podstawowe z KRS oraz dane uzupełniające na formularzu NIP-8 przekazuje się do ZUS.

Aktualne dane w Krajowym Rejestrze Sądowym wzbudzają pozytywny odbiór u inwestorów oraz kontrahentów. Mają oni mają pewność przede wszystkim, że firma prowadzona jest solidnie oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Każdy właściciel firmy powinien pamiętać o dopełnieniu obowiązku aktualizacji danych w KRS.

Podsumowując:

Aktualizacja danych w KRS – warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy w imieniu Klienta dopełnią wszelkich formalności. To wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą samodzielnie zajmować się procedurą aktualizacji danych w KRS. Specjaliści przygotują odpowiednią dokumentację i w imieniu przedsiębiorcy złożą w KRS oraz urzędzie Skarbowym.

 

aktualizacja-danych-w-krs

Aktualizacja danych w KRS – urząd skarbowy
Przewiń na górę