Aktualizacja danych w KRS przez Internet

Aktualizacja danych w KRS przez Internet przeprowadzona w sposób zgodny z obowiązującym prawem oraz przede wszystkim po każdej zaistniałej zmianie znacznie wpływa na bezpieczeństwo podmiotu na rynku. Właściciel spółki nie naraża inwestorów, kontrahentów czy Klientów na korzystanie z błędnych informacji dotyczących działalności.

Jak dokonać aktualizacji spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym? Jakie zmiany można zgłosić przez Internet oraz kogo dotyczy ten sposób aktualizacji danych podmiotu?

Jednym ze sposobów dopełnienia obowiązku jakim jest aktualizacja danych KRS jest załatwienie formalności w sposób elektroniczny, czyli za pośrednictwem Internetu. To bardzo wygodna opcja dla właścicieli firm, którzy bez wychodzenia z domu mogą zadbać o bezpieczeństwo swojej spółki oraz jej właściwe funkcjonowanie na rynku.

Jakie zmiany należy zgłosić w KRS?
Obowiązkiem właściciela spółki jest zgłoszenie zaistniałych zmian w zakresie adresu spółki oraz jej siedziby, zmian w sposobie reprezentacji spółki, zmian danych wspólników spółki, zmian przedmiotu działalności, zmian w zawartej wcześniej umowie spółki. Przedsiębiorca ma 7 dni od dnia wprowadzenia zmian na zaktualizowanie ich w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Aktualizacja danych w KRS przez Internet odbywa się najczęściej za pośrednictwem systemu S24.

UWAGA!
Zmiana danych KRS przez Internet możliwa jest tylko dla tych podmiotów, które zostały zarejestrowane w sposób elektroniczny.

Aktualizacja danych w KRS przez Internet a Urząd Skarbowy
Ponadto przedsiębiorcy muszą również zadbać o dostarczenie informacji w związku z dokonanymi zmianami do Urzędu Skarbowego. O tym obowiązku mówimy, gdy pojawiły się takie zmiany jak:
– skrócona nazwa (firma)
– wykaz rachunków bankowych
– adresy miejsc prowadzenia działalności (poza siedzibą spółki ujawnioną w KRS)
– adres miejsca przechowywania dokumentacji rachunkowej
– dane kontaktowe
– inne dane dotyczące poszczególnych wspólników, w tym ich identyfikatory podatkowe

Podsumowując:

Aktualizacja danych w sposób elektroniczny pozwala w krótkim czasie zadbać o bezpieczeństwo spółki na rynku.

Na naszej stronie znajdziesz porównanie aktualizacji danych w KRS przeprowadzanej tradycyjnie oraz przez Internet – sprawdź!

aktualizacja-danych-spolki-przez-internet

Aktualizacja danych w KRS przez Internet
Przewiń na górę