Aktualizacja danych spółki w KRS tradycyjnie

Przedsiębiorcy posiadający zarejestrowaną spółkę w Krajowym Rejestrze Sądowym muszą pamiętać o tym, aby aktualizować dane dostarczane odbiorcom zewnętrznym. Bezpiecznie prowadzona firma nie może pozwolić sobie na sytuację, że kontrahent lub inwestor będzie korzystał z nieaktualnych informacji na temat przedsiębiorstwa. To ogromne ryzyko dla firmy, które może spowodować utratę kontaktów biznesowych oraz inwestorskich. Jednym ze sposobów na dopełnienie formalności zwiększających bezpieczeństwo podmiotu jest tradycyjna aktualizacja danych spółki. W jaki sposób przejść procedurę aktualizacyjną i bezpiecznie prowadzić własny biznes? W jakim terminie powinna zostać podjęta aktualizacja danych spółki w KRS od momentu wystąpienia zmian? O czym powinni pamiętać przedsiębiorcy, którzy chcą właściwie funkcjonować na rynku i zwiększać zasięg oferowanych usług?

Aktualizacja danych spółki dotyczy przedsiębiorców prowadzących firmę od lat oraz osób, które zdecydowały się zakupić gotową spółkę w pełni przygotowaną do podjęcia działalności. Każdy właściciel firmy powinien pamiętać o tym, aby rejestr przedsiębiorców dostarczał aktualnych danych m.in. o oferowanych usługach, zarządzie i sposobie reprezentacji.

Do dokonania zmian w KRS zobowiązane są podmioty, w których zaszły zmiany takie jak m.in.:
– adres spółki i jej siedziby
– dane wspólników oraz członków zarządu
– zakres kodów PKD
– zapisy umowy spółki

Przedsiębiorca powinien złożyć wniosek w terminie 7 dni o zaistnienia zmian w prowadzonej spółce.

Tradycyjna aktualizacja danych spółki w KRS może odbyć się w sądzie rejonowym odpowiednim do lokalizacji podmiotu.

Pomoc w aktualizacji danych spółki w KRS jest właściwym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą samodzielnie zajmować się procedurą aktualizacyjną. Warto jednak zwrócić uwagę na to, kto będzie zajmował się procesem aktualizacyjnym. Istotne jest, aby formalności powierzyć tym, którzy posiadają wiedzę z zakresu obowiązującego prawa.

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zakresie aktualizacji danych spółki to sprawdź naszą ofertę

 

pomoc-w-aktualizacji-danych-spolki

 

Aktualizacja danych spółki w KRS tradycyjnie
Przewiń na górę