Jak bezpiecznie kupić spółkę?

Jak bezpiecznie kupić spółkę? Zakup gotowej spółki jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem przez osoby, które chcą w krótkim czasie otworzyć własny biznes. Sprzedaż gotowych spółek zyskuje na popularność dzięki możliwości ograniczenia formalności rejestracyjnych do minimum.

Nabywany przez przyszłego przedsiębiorcę podmiot posiada pełną dokumentację.

Jak bezpiecznie kupić spółkę? Na co przede wszystkim zwrócić uwagę podczas zakupu gotowej spółki?

– wpis do KRS (każda spółka poprawnie zarejestrowana musi posiadać wpis do KRS, wpis zawiera informacje dotyczące daty i adresu rejestracji spółki, wspólników, dane osób reprezentujących czy przedmiot działalności)
– zakres PKD (im większy zakres PKD, tym łatwiej później dopasować zakupiony podmiot do planowanego obszaru działalności)
– VAT (niektórzy przedsiębiorcy potrzebują zgłoszenia spółki do VAT, warto kupić już spółkę, która przeszła całą procedurę)
– czysta historia spółki (decydując się na zakup gotowej spółki warto sprawdzić jej historię, by mieć pewność, że nie posiada zadłużeń)
– pełna dokumentacja (przez zakupem spółki warto sprawdzić, czy podmiot posiada wszystkie potrzebne dokumenty umożliwiające prowadzenie firmy od razu po przeprowadzeniu transakcji zakupu)

Coraz więcej osób decyduje się na zakup gotowej spółki. Przedsiębiorcy powinni pamiętać również o aktualizacji danych spółki. To obowiązek każdego, kto decyduje się na zakup gotowej spółki.

Bez wątpienia ważne jest, że spółki zarejestrowane poprzez system S24 umożliwiają dokonanie aktualizacji danych przez Internet, bez wychodzenia z domu.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem spółki lub aktualizacją danych w KRS to zapraszamy do kontaktu.

 

Jak bezpiecznie kupić spółkę

Jak bezpiecznie kupić spółkę?
Przewiń na górę