Nakaz rozwiązania spółki i wykreślenie z KRS

Kiedy nakaz rozwiązania spółki i wykreślenie z KRS są stosowane przez sąd? W jakiej sytuacji sąd rejestrowy decyduje się na podjęcie ten czynności wobec spółki?

Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele konsekwencji wiążę się z niewypełnianiem obowiązków wynikających z prowadzenia podmiotu wpisanego do Krajowego Rejestru Sądowego. Właściciel firmy widniejącej w rejestrze przedsiębiorców zobowiązany jest do kontrolowania czy wszystkie informacje udostępniane w KRS są aktualne i zgodne ze stanem rzeczywistym.

Właściciele firm zaniedbują ten obowiązek. Dlaczego? Często wydaje im się, że aktualność informacji w KRS nie jest tak istotna. Zamiast dopełnienia formalności aktualizacyjnych wolą skupić swoją uwagę na rozwoju firmy. Warto zaznaczyć, że przedsiębiorca odpowiada za wszelkie negatywne skutki, które wystąpiły z powodu błędnych danych w rejestrze.

Jakie kary wobec właściciela podmiotu może zastosować sąd rejestrowy?

  • kara grzywny
  • wszędzie postępowania przymuszającego
  • nakaz rozwiązania spółki i wykreślenie z KRS

Bez wątpienia najgorszą z możliwych kar jest zakaz rozwiązania spółki i wykreślenie z KRS. Z tego powodu przedsiębiorcy powinni dbać o obowiązek aktualizacji danych spółki po każdej występującej zmianie np. adresu czy danych wspólników.

Nasze biuro oferuje pomoc w zakresie aktualizacji danych spółki w KRS. W imieniu przedsiębiorców dopełniamy niezbędnych formalności aktualizacyjnych – szybka zmiana danych spółki KRS.

 

Nakaz rozwiązania spółki i wykreślenie z KRS

Nakaz rozwiązania spółki i wykreślenie z KRS
Przewiń na górę